Współpraca naukowa

Oprócz badań komercyjnych świadczonych dla lekarzy i pacjentów centrum prowadzi szeroko zakrojoną działalność naukową. Dyrektorem ds. naukowych centrum jest dr Patrycja Szachta, która uzyskała stopień doktora nauk biologii medycznej w trakcie studiów doktoranckich w Klinice Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu  Medycznego w Poznaniu.

W zakresie prowadzenia projektów naukowych Centrum Medyczne VitaImmun ściśle współpracuje z Panem Prof.  zw. dr hab. med. Wojciechem Cichy, który projektuje i koordynuje zawartość merytoryczną projektów.

Prof.  zw. dr hab. med. Wojciech Cichy
Profesor pediatrii. Specjalista pediatrii, medycyny sportowej, gastroenterolog.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu w 1965 r. W 1977 roku obronił pracę doktorską, tytuł doktora habilitowanego uzyskał w 1987 r. Tytuł profesora otrzymał w 1993 r., natomiast profesora zwyczajnego w 2000 r.
Stypendysta Fundacji im. Aleksandra von Humboldta 1980-82, Getynga, Niemcy. Uczestniczył w kilkudziesięciu pobytach krótko- i długoterminowych na stażach naukowych w Europie, USA i Australii.

Kierownik Katedry Kosmetologii PWSZ Kalisz. Były kierownik I Katedry Pediatrii I Kliniki Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Prezes Fundacji “Mleko dla Szkół. Mleko dla Zdrowia”.  Pełnomocnik rektora UM ds. współpracy z Uniwersytetem M. Lutra w Halle (Niemcy). Członek Senatu UM. Autor ponad 500 publikacji oryginalnych i kilku rozdziałów w podręcznikach. Założyciel Polskiej Grupy Roboczej Mukowiscydozy (1992), współzałożyciel Europejskiego Towarzystwa Mukowiscydozy, członek Fundacji na Rzecz Pacjentów z Mukowiscydozą (MATIO), współautor pierwszego w Polsce fakultetu na temat mukowiscydozy. Członek komitetów redakcyjnych wielu czasopism pediatrycznych. Uczestnik ponad 200 kongresów krajowych i międzynarodowych.
Niezależny kandydat do Parlamentu Europejskiego w 2004 r.


Prof. dr hab. n. med Iwona Ignyś

Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej  im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Specjalista II stopnia w zakresie pediatrii i gastroenterologii. Wieloletni kierownik Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego I Katedry Pediatrii; Kliniki Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP), członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii Dziecięcej, Hepatologii i Żywienia oraz przewodniczącą Sekcji Endoskopii od 2004 roku. Jest ponadto członkiem Klubu Koloproktologii, Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i European Society of Pediatric Allergy and Clinical Immunology. Członek Założyciel Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią.

Wyróżniona licznymi nagrodami za pracę naukową. Jest autorką wielu publikacji medycznych, rozdziałów w podręcznikach i książkach oraz monografii naukowych.

Przewód pokarmowy w zdrowiu i w chorobie

Szkolenie dla lekarzy, dietetyków, osób świadomych żywieniowo Pobierz wersję PDF – Przewód pokarmowy w zdrowiu …

Alergie i nietolerancje pokarmowe – diagnostyka, leczenie, perspektywy

Alergie i nietolerancje pokarmowe To co jemy w znacznym stopniu wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Alergia pokarmowa, …

Bezpłatne badania i probiotyki dla dzieci

Zapraszamy do udziału w badaniu naukowym dotyczącym wpływu napojów probiotycznych na łagodzenie objawów zaparć czynnościowych …

NOWE OBLICZE AUTYZMU

Zapraszamy na nowe szkolenie w Poznaniu na temat NOWE OBLICZE AUTYZMU. Grzyby, bakterie, pasożyty i nietolerancje pokarmowe …

Nowatorskie metody leczenia nadwagi i otyłości

Czy jesteście gotowi na największe żywieniowe wydarzenie tego roku? 22 października 2016; Multikino Złote Tarasy, Warszawa! …

Czy miewasz zaparcia, wzdęcia, gazy?

Może czujesz bulgotanie i przelewanie w brzuchu? A może jesteś kobietą która od wielu lat bezskutecznie walczy z infekcją …